Cenu Olgy Havlové pro rok 2017 získává Naděžda Nováková

Oceněná Naděžda Nováková pochází ze Šenova nedaleko Ostravy. Vychodila tam základní školu, absolvovala tříletý obor elektromechaničky a posléze pracovala v oboru na Nové Huti Ostrava. Z důvodu onemocnění roztroušenou sklerózou v roce 2004 práci elektromechaničky ukončila. Již od roku 1999 spolupracuje s organizací Roska Ostrava a v roce 2003 byla zvolena její předsedkyní. Vedle práce v MS Centru Roska dobrovolnicky pro ROSKU Ostrava organizuje zájezdy, rekondice, semináře, a stále vymýšlí nové a nové aktivity. Mezi její největší projekty patří pořádání vzdělávací konference pro pacienty a jejich rodinné příslušníky, která se každoročně koná v lázních Klimkovice a patří k největším akcím pro pacienty s roztroušenou sklerózou v ČR.

„Neříkej, že nemůžeš, když nechceš, protože přijdou dny, kdy budeš chtít a nebudeš moct,“ zní oblíbený citát Naděždy Novákové od Jana Wericha

Třiadvacátého laureáta Ceny Olgy Havlové volila porota z 26 nominovaných kandidátů. Letos poprvé byla udělena i Cena veřejnosti, jejíž vítěz vzešel z online hlasování.

Cenu veřejnosti získal Michal Šimůnek, předseda společnosti C-M-T., z.s, za prosazování zájmů a potřeb lidí s těžkým neurologickým onemocněním.

Média:

Reportáž České televize

Článek na webu Českého rozhlasu

Rozhovor pro Český rozhlas Radiožurnál

Článek na Deník.cz